Wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

W czwartek 22 lutego uczniowie naszej szkoły, uczęszczający na zajęcia koła przyrodniczego odwiedzili Muzeum Śląskie w Katowicach.
Tam obejrzeli wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, która jest opowieścią o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego 1989 roku. Wystawa pokazuje całe bogactwo zdarzeń, problemów i zakrętów historii tej ziemi. Nośnikiem podstawowych informacji jest tutaj ponad 800 oryginalnych eksponatów, plansze i oprawa scenograficzna. Największy ważenie, wywarł jednak na nas multimedialny aspekt wystawy. Na dotykowych monitorach zaprezentowano treści z odniesieniami bibliograficznymi, a w komponowanych w przestrzeń wystawy ekranach, można było obejrzeć filmy dokumentalne.
Kolejną wystawą, która nas zachwyciła w Muzeum Śląskim była „Galeria sztuki polskiej”, która prezentuje znaczną część zbiorów malarstwa polskiego z lat 1800-1945.
W muzeum, uczniowie naszej szkoły wzięli również aktywny udział w warsztatach edukacyjnych, które stały się okazją do połączenia nauki z pasją tworzenia i samodzielnymi poszukiwaniami. Edukacja w Muzeum Śląskim to wspaniała przygoda!
Naszą wycieczkę, zakończyliśmy bardzo udaną zabawą w parku trampolin Jumpcity w Katowicach.