BRAMY DO RAJU SĄ CIASNE

Rozważania na temat jak żyć, by trafić do grona błogosławionych przyświecały tegorocznym jasełkom.
Dnia 06 stycznia 2018 r. uczniowie pod opieką pań: Lidii Majerskiej i Moniki Wentrys wystawili w kościele parafialnym po każdej z trzech mszy świętych wyjątkowe przedstawienie bożonarodzeniowe. Wyjątkowe ze względu na udział wielu pokoleń aktorów. Obok dzieci w jasełkach uczestniczyli również rodzice i jeden dziadek.
Akcja rozpoczęła się od jarmarku w Jerozolimie. Na straganie królowały żywe gołębie. Jarmarczny gwar zakłócił pasterz Michał, który zawezwał innych pasterzy – Bartosza i Macieja, by poszli z nim zobaczyć cuda, które rozegrały się w ubogiej stajence w Betlejem. Tam przecież narodził się Jezus, aby nas wszystkich zbawić. Wszystkim otworzył bramę do nieba. Czy każdy chciałby tam wejść? Czy każdy mógłby tam wejść? Na te pytania każdy z widzów mógł sobie odpowiedzieć po obejrzeniu drugiej części jasełek. Oto przed obliczem Świętego Piotra (w tę rolę rewelacyjnie wcielił się Pan Jan Pałka – tata ucznia klasy 6) zjawili się reprezentanci różnych grup zawodowych, wiekowych, oferując Świętemu Piotrowi swoje najlepsze dokonania, najlepsze uczynki. Niestety, złota księga, którą dzierżył apostoł często wskazywała zupełnie odmienne oblicza tych ludzi. Nikt z nich nie zasłużył jeszcze, aby przejść przez bramy raju.
Tegorocznym jasełkom towarzyszyły łzy radości i łzy wzruszenia, które są najlepszym świadectwem refleksyjnego odbioru tego przedstawienia.
Gratulujemy i jednocześnie dziękujemy Panu Jerzemu Wojtowiczowi, Paniom Katarzynie Kaczarze, Karolinie Lorenc, Iwonie Piechowicz i Edycie Ryś za ogromne i niezwykle kreatywne zaangażowanie w przygotowanie jasełkowe oraz wybitny talent aktorski. Szczególne słowa uznania kierujemy pod adresem Pani Marty Pabis, która swym profesjonalizmem i anielską cierpliwością wspierała nas w realizacji tegoż przedsięwzięcia.