EUROWEEK 2017

W październiku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjątkowych warsztatach językowych w postaci dyskusji, gier terenowych, debat oraz zajęć taneczno-sportowych w malowniczo położonej miejscowości Lądek Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej.
EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.
Uczniowie mieli możliwość poznać wolontariuszy z całego świata m.in z Peru, Indonezji, Tajlandii, Urugwaju, Ukrainy, Kenii i wielu, wielu innych. Dla niektórych była to pierwszy raz w życiu możliwość porozmawiania z obcokrajowcem, pierwsze uściśnięcie dłoni z kimś o innym kolorze skóry. Podczas zajęć uczniowie pokonywali nieśmiałość, błyszczeli pomysłami, uczyli się współpracy i współdziałania. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Po pokonaniu pierwszego onieśmielenia uczniowie brali aktywny udział we wszystkich formach nauki i zabawy zaproponowanych przez wolontariuszy. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem organizacji i przebiegu zajęć. Wystarczy spojrzeć na nasze zadowolone miny.