II POWIATOWA GRA TERENOWA „Education GO”
pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Trzebini
pana Jarosława Okoczuka.

20 września 2017 r. pomimo niesprzyjającej aury 15 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego wzięło udział w II Powiatowej Grze Terenowej "Education GO". Gra jest ostatnią częścią wygranego przez szkołę w Myślachowicach projektu „Education GO” realizowanego we współpracy z Fundacją Tesco „Tesco Dzieciom”. W grę zaangażowani zostali Dom Kultury, OSP, Przedszkole Samorządowe w Myślachowicach, Piekarnia ATU, Piekarnia Pawlak, Sklep EURO, 7 drużyna harcerska Wataha. Zadaniem uczestników gry było rozwiązanie zagadki i odnalezienie najlepszego sportowca.
Wskazówki znajdowały się w dziewięciu punktach kontrolnych na terenie Myślachowic. By je otrzymać uczestnicy rozwiązywali szereg zadań dotyczących zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy oraz wykonywali ćwiczenia sprawnościowe. Poza tym, musieli wykazać się umiejętnością pracy z mapą, wykorzystywali tablety w punktach kontrolnych, odczytywali qr cody, grali na bum bum rurkach. W grze zwyciężyli:

I MIEJSCE - SP nr 6 w Trzebini Gaju, drużyna Krystian Śnieżek i Gabriel Gumula, pod opieką pani Agnieszki Łączki.

II miejsce - SP w Psarach, drużyna Oliwia Trębacz i Magdalena Kraciuk, pod opieką pana Macieja Pulnara

III miejsce SP w Lgocie drużyna Jakub Mazur i Szczepan Ścigaj, pod opieką pani Małgorzaty Kasprzyk

IV miejsce SP w Bolęcinie, drużyna Dominika Nowak i Bartosz Zieliński, pod opieką pana Dawida Tambora

V miejsce SP w Myślachowicach, drużyna Aleksandra Piórko i Emilia Liszka

VI miejsce SP w Bolęcinie, drużyna Kamil Dyba i Amelia Chodacka.

Zwycięzcy otrzymali z rąk pana burmistrza Jarosława Okoczuka puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez pana burmistrza, UM w Trzebini, firmę PAGE z Myślachowic, fundację Tesco Dzieciom.
Podczas uroczystego wręczania nagród, podsumowano też Powiatowy Konkurs Plastyczny "Piramida Żywności na wesoło" zorganizowany w ramach projektu „Education Go”.
Spośród prac, które wpłynęły do organizatorów wykonanych przez uczniów klas 1-3 ze szkół powiatu chrzanowskiego za najlepsze uznano prace:
1 m - Alicja Niewiedział lat 7 z SP w Psarach
2 m - Gabriela Władymiruk lat 7 z SP w Psarach
2 m - Cyprian Kołtun lat 8 z SP Psary
3 m - Milena Biesiada lat 9 z SP w Lgocie
3 m - Agnieszka Węgiel lat 8 z SP nr 3 w Trzebini.
Zwycięzcom gratulujemy.