Dzień Ziemi 2020

Autor: pixabay.com

To wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi.
Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa.
Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę.
Ten dzień szczególnie obchodzony jest w szkołach. Pedagodzy przygotowują specjalny materiał związany z tym tematem. W niektórych szkołach organizowane są wtedy olimpiady przyrodnicze, konkursy z okazji Dnia Ziemi lub część klas wybiera się ze swoim wychowawcą na spacer. Może być to spacer rekreacyjny lub taki, podczas którego uczniowie dbając o planetę zbierają śmieci, które porozrzucane są po terenach zielonych lub chodnikach. Jest to bardzo ładny gest, który z pewnością wiele pokazuje i daje do myślenia.
W niektórych miejscach ludzie chcąc zrobić coś dla naszej planety sadzą drzewka. Dodatkowo w czasie obchodów wiele stowarzyszeń ekologicznych organizuje również konferencje czy manifestacje. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkich ludzi jak bardzo ważne jest dbanie o planetę, a także chcą pokazać jak wiele zagrożeń i zanieczyszczeń źle na nią wpływa.
W 2020 roku Dzień Ziemi wypada 22 kwietnia. Tegorocznym hasłem jest: Działanie na rzecz klimatu.

22.04.2020